vjezdové brány

Nedílnou součástí plotů jsou samozřejmě i brány v jednotném designu. Nabízíme Vám proto brány křídlové i pojezdové. Ke všem druhům bran dodáváme i automatické pohony, které Vám namontujeme i seřídíme přesně podle Vašich potřeb. Hlavními značkami pohonů, které dodáváme jsou Hormann, Roger technology a Nice. Kromě těchto značek můžeme zajistit i jakéhokoliv jiného výrobce dle představy zákazníka. 


Vjezdové brány křídlové

Křídlové brány se hodí všude tam, kde není přiliš vysoké stoupání směrem do pozemku, které by mohlo bránit plnému otevření jednotlivých křídel. Tyto vjezdové brány jsou zajištěny pojistkou tak, aby nebylo možné je otevřít vytažením "šupáku" a následným vylomením zámku.  Brány lze kombinovat s vchodovou brankou, kdy vchodová branka může tvořit např. křídlo v poměru 1/3 ku 2/3. V tomto případě ale nelze instalovat automatický pohon. 

Automatické pohony: nabízíme dva základní typy pohonu pro křídlové brány - jedná se o pohony lineární, které mohou opticky nekorespondovat s designem bran  nebo pohony podzemní. Podzemní pohony žádným způsobem esteticky bránu nenarušují, jejich nevýhodou je ovšem cena, která může být až dvojnásobná oproti pohonům lineárním. Stavební připravenost k jednotlivým pohonům naleznete ve formátu PDF níže.


Vjezdové brány pojezdové

Vjezdové pojezdové brány jsou rozděleny na dva druhy. Pojezdové brány nesené (tzv. samonosné) a brány pojezdové po kolejnici. Rozdíl mezi těmito typy je v uložení koleček a ložisek. U nesené brány jsou ložiskové vozíky mimo průjezd brány uloženy v "C" profilu, který je součástí konstrukce brány. Tomuto typu vjezdových bran nepřekáží žádný sníh, štěrk a další nečistoty. Což neplatí u pojezdových bran po kolejnici, kdy kolečka musí projet celým průjezdem, který může být právě plný nečistot atd. Nevýhodou nesených vjezdových bran je jejich celková délka, která je o 1/3 + 50 cm delší než samotný průjezd (viz PDF níže). S tímto prostorem nutno počítat již při práci na stavební připravenosti. U bran po kolejici tento problém nastává také, ale tyto brány jsou delší pouze o 40 cm.

Automatické pohony: nabízíme v různých sílách. Síla pohonu závisí na hmotnosti a velikosti brány. Stavební připravenost k jednotlivým pohonům naleznete ve formátu PDF níže.

výkres plotu a brány
výkres plotu a brány
realizace brány
realizace brány
realizace plotu
realizace plotu
detail zavěšení brány
detail zavěšení brány